دکتر مزاج
دکترمزاج کامل‌ترین مرجع تخصصی طب سنتی
دنبال چه هستید؟
دیابت نوع ۲

دیابت و انواع آن در طب سنتی

انواع دیابت

دیابت نوع ۱

دیابت در بچه های سردمزاج و دارای صفرای کم هم بروز می کند. اینها بچه هایی هستند که غالبا از رحم سرد متولد شده اند و مادر در ضمن درگیر بودن با دیابت، سردمزاج بودن، غذای سرد هم در حین بارداری مصرف می کرده است که بچهایی سرد با دیابت سرد به دنیا آورده است.

دیابت نوع ۲

در نتیجه کمی صفرا در خون، سردمزاجی، در سن سردی بودن (سن حدود ۳۰ سال به بالا) و… می تواند عواملی از بروز فشار خون و دیابت باشد.

دیابت بارداری (حاملگی)

دیابت در زنان باردار که سردمزاجند، دارای حمل سرد هستند و درضمن غذاهای سرد هم می خورند، بروز می کند که به آن دیابت بارداری و حاملگی گفته میشود.

دیابت عصبی

دیابت عصبی هم که ناشی از استرس، اضطراب، ترس، پریشانی و… است یک بیماری سرد است و با گرمیها و صفرا زاها درمان می شود.

دیابت ارثی

دیابت به صورت ارثی از پدر و مادر سرد به فرزند منتقل می شود.

ولی اینها به این معنی نیست که نشود این موارد را درمان کرد زیرا عامل اصلی، همان سردی بدن و کمبود صفرای لطیف است که قابل درمان می باشد و دستورالعمل درمانی همان است.

اثبات سرد بودن نوع دیابت رایج امروزی

انواع دیابتی که امروز در جامعه می بینیم همگی سردند. ممکن است رتبه سردی اشان متفاوت باشد لیکن تماما سرد هستند به خصوص دیابت عصبی که خیلی سرد است.

حال این سودا گاهی خیلی عمیق است، در سرشت و رحم مادر است که از نوع بارداری می شود. در این نوع دیابت مادر زمینه سردی داشته و رحم هم سرد است و در نتیجه می شود سردی جنین و سردی سرشت که دیابت بارداری پدید می آید.

گاهی رحم زمینه سردی داشته و بچه سالم به دنیا آمده است اما در دوران کودکی به بچه غذای سرد و لبنیات میدهند که سبب بروز دیابت کودکان می شود.

گاهی بدن گرمی متعارفی دارد ولی وقتی پا به سن سردی (۳۰ الی ۳۵ سال) گذاشت، به دیابت مبتلا می شود که این دیابت شایع در عموم است.

گاهی حتی گرم مزاج و دموی است، لیکن از سن غلبه دم خارج شده و یک استرس به او وارد شده است در نتیجه دچار دیابت شده است.

دیابت بر کارکرد مغز، قلب، زخمها و توان جنسی فرد تأثیرگذار است. اما مثال هایی می توانیم ارائه دهیم که ثابت کنیم دیابت سرد است.

  • چرا دیابت توان جنسی را کاهش میدهد؟ چون سردی را در بدن افزایش میدهد.
  • چرا دیابت در زنان باعث یائسگی زودرس می شود؟ چون سردی را بالا می برد.
  • چرا دیابت باعث کاهش توانایی کنترل ادرار می شود؟ چون سردي مثانه را بالا می برد.

دیابت ، علت و درمان در طب سنتی

فشار خون و دیابت، زمینه ساز دسته وسیعی از بیماریها

فشار خون و دیابت موجب بروز دسته وسیعی از بیماری های دیگر می شود. از قبیل:

  • افزایش کلسترول
  • افزایش تری گلیسیرید
  • کبدچرب
  • انسداد عروق کرونری قلب و انسدادهای دیگر و..

لذا اگر این دو بیماری درمان شود بالتبع دسته وسیعی از بیماری های دیگر هم درمان و مرتفع خواهد شد.

بیماری ام اس (MS) در طب سنتی

داستانی راجع به اهمیت حجامت و سرکه طبیعی

این داستان راجع به اولین گروه ۵ نفره است که برای فراگیری تخصص در پزشکی به فرانسه می روند.

این افراد نقل می کنند که پروفسور ما گواهینامه ما را امضاء نمی کرد. لذا ما همگی نزد آن پروفسور رفتیم و علت را جویا شدیم به ما گفت که شما باید تعهد بدهید که حجامت و خوردن سرکه را براندازید تا من گواهینامه شما را امضاء کنم.

گفتیم: چرا؟ جواب داد؟ اگر این دو رایج باشد، بیماری نخواهد بود تا به مطب های شما مراجعه کند. در نتیجه بهبودستان را تبدیل به بیمارستان کردند.

از سرکه طبیعی استفاده شود نه سرکه صنعتی

سرکه صنعتی به معده و دستگاه گوارش آسیب می رساند چون اسید استیک سرکه صنعتی بین ۸ الی ۸/۵ است ولی اسید استیک سرکه طبیعی بین ۲ الی ۲/۵ می باشد.

خواص سرکه طبیعی

۱. رقیق کننده خون

٢. دفع کننده سودای خون

٣. پاک کننده سودای سطحی خون

۴. کاهش دهنده فشار خون

۵. کاهش دهنده دیابت

۰۶ رفع کننده مجموعه إنسدادهای عروقی سطحی و عمقی

مجموعه مقالات علمی درباره سرکه طبیعی را که تا سال ۲۰۰۵ جمع آوری کرده ایم حدود ۳۶۰۰ مقاله شده است. در برخی از این مقالات آمده است که سرکه را از طريق پوست به تومور سرطانی تزریق می کنند.

خوب ما هم سرکه را تزریق گوارشی می کنیم. برای بیماران سرطانی البته با توجه به نوع سرطان، تزريق گوارشی سرکنگبین می شود.

راه حل کسانی که سرکه برای آنها ضرر دارد چه می باشد؟

سرکه برای چه کسانی ضرر دارد؟ کسانی که ناراحتی اعصاب دارند و کسانی که مشکل و ضعف معده دارند.

این افراد باید سرکه را با عسل مخلوط کنند و در واقع از سرکنگبین گرم (۲ واحد عسل، ۲ واحد عرق نعناع و یک واحد سرکه طبیعی استفاده کنند. در این صورت فواید سرکه به بدن می رسد ولی مضرات آن به تن نمی رسد.

  • چون عسل گرم میباشد.
  • حامل دارو به موضع درد می باشد.
  • عسل صفرای لطیف می سازد.

تشریح نحوه اختلال در غده پانکراس و پیدایش دیابت

هرگاه خلط موجود در خون غلیظ شود در جاهای مختلف بدن رسوب می کند. اگر در پانکراس رسوب کند نحوه عملکرد این غده را مختل می کند و سبب می شود که نتواند این غده، تولید انسولین کند و یا روند تولید انسولین توسط این غده را ضعیف می کند و در نتیجه مانع ترشح انسولین در خون می شود.

لذا انسولین که قند موجود در خون را تنظیم می کند و به اعتدال می آورد به خوبی نمی تواند کارش را انجام دهد در نتیجه قند خون بالا رفته و به آرگان های مختلف بدن آسیب می زند.

نقش انسولین در خون مانند نقش سرکه در خون است. همان گونه که سرکه رسوبات موجود در کتری و سماور را می زداید و ظروف برنجی را شفاف می کند، سرکه در خون هم رسوبات را از بین می برد و رگها را می شوید.

انسولین هم در رگها همین کار را انجام میدهد لكن رسوب بلغم و دم در غده تولید کننده انسولین (پانکراس) مانع ترشح انسولین شده است لذا شستشو رگها گند می باشد. پس انسولین خوراکی به داخل رگها می فرستیم مانند سرکه و سرکنگبین که همان وظیفه را انجام دهد.

اگر صفرا در خون بود انسداد پدید نمی آمد زیرا گرمای موجود در صفرا اجازه رسوب دم و بلغم را در عروق، رگها، غده پانکراس و… نمیداد.

بنابراین عامل اصلی پیدایش بیماری دیابت در بدن کاهش خلط صفرا در خون می باشد.

عملکرد طب نوین در درمان فشار خون

در طب نوین برای درمان فشار خون و دیابت (Diabetes) داروهای رقیق کننده خون و گشادکننده عروق (وازودیلاتورها) تجویز میشود تا رگها را گشاد می کنند.

در طب نوین فشار خون درمان نمی شود بلکه رگها را گشاد می کنند.