دکتر مزاج
دکترمزاج کامل‌ترین مرجع تخصصی طب سنتی
دنبال چه هستید؟
آلزایمر و فراموش کردن

آلزایمر، علت و درمان فراموشی

در این مقاله درمورد علل و درمان فراموشی و آلزایمر به کمک طب سنتی مطالب کامل و جامعی خواهید خواند و در ابتدا درمورد جایگاه مغز در بدن انسان مطالبی را میخوانید.

مغز انسان جایگاه کسب اطلاعات است و ظرفی که خارج از بدن انسان است جایگاه حفظ اطلاعات است.

اختلاف نظر پزشکی و طب سنتی در مورد مغز

یک اختلاف نظری بین پزشکی و طب سنتی وجود دارد که پزشکی می گوید: مغز جایگاه حفظ اطلاعات است. در مغز انسان چندین میلیون سلول وجود دارد که اطلاعات را نگهداری می کنند.

اگر فرض کنیم سلول های مغزی هستند که اطلاعات را حفظ و نگهداری می کنند، چرا انسانی که می میرد و جسمش از جمله مغزش به کلی نابود می شود، روحش بعد از مرگش نزد کسی می آید و می گوید: به فلانی بگویید که به او بدهکارم.

در صورتی که انسان نابود شده است و تمامی اندامش پوسیده است و مغز هم از اندام سرد است که زودتر از بقیه اندام پوسیده و نابود شده است. پس این اطلاعات در کجا نگهداری شده است که پس از مرگ هم هنوز وجود دارد. در نتیجه اطلاعات از طریق مغز جذب می شود و در جایی دیگر خارج از مغز انباشته می شود.

انسان در بدو تولد غذای لطیف مانند شیر استفاده می کند و بعد از بزرگ شدن غذاهای سنگین هم می خورد که احتیاج به هضم دارد و سپس در کهنسالی باز هم غذای لطيف غذای او می شود مانند شیر. که این بار شیر را باید با عسل و خرما بخورد چون مزاج کودکی دم و مزاج کهنسالی بلغم یا سودا است.

در کودکی غذایش تحرک و بازیگوشی است و در کهنسالی غذایش انس، علم، فهم و درک می باشد. ولی در عین حال ابزار لذت برد از غذا مانند: حواس بویایی، چشایی و… در او مختل می شود و هم چنین ابزار فهم، درک حافظه و هوش هم در او ضعیف می شود.

تعریف فراموش مقطعی و برشی

در عصر کنونی فراموشی به شکل چشمگیری زیاد شده است. فراموشی مقطعی و برشی که در همه فراگیر شده است مثلا اسم شخصی، شماره تلفنی، برخی از مطالب مهم و… را فراموش می کنند. این اشخاص میدانند که فراموشی گرفته اند، پس دچار آلزایمر نشده اند. یعنی میدانند که چیزی را نمیدانند.

تعریف آلزایمر

آلزایمر عبارت است از این که کسی به خاطر نیاورد که چیزی را فراموش کرده است؛ یعنی یادش نیاید چیزی را یادش رفته است و فراموشی گرفته است. یعنی نمیداند که چیزی وجود داشته و نمیداند.

علل فراموشی و آلزایمر

١. خوردن زیاد سردی جات مانند: دوغ، کاهو و…..

۲. استشمام بوهای سرد مانند: بوی سرکه و…

۳. خوابیدن در محیط مرطوب

۴. خوابیدن در محیطی که در معرض بوهای سرد است.

۵. استفاده از بالش پنبه ای و…

توجه: اگر سمت راست مغز سرد شده باشد اطلاعات قدیم را فراموش می شود.

اگر سمت چپ مغز سرد شده باشد اطلاعات جدید و أخیر را فراموش می شود.

پیشگیری و درمان فراموشی

١. پرهیز از سردیجات

٢. کاهش استفاده از لوازم الکترونیک مانند: کامپیوتر، موبایل، اینترنت و….

۳. خوراک گرمیها

۴. پیاده روی با کفش صاف بر روی زمین های ناهموار و ترجیحا سنگلاخ (حدود نیم ساعت)

۵. تفریح و نشاط نقش بسزایی در پیشگیری و درمان فراموشی ایفا می کند.

۶. تحرک و ورزش

۷. ماساژ سر به طور کامل (هر خط از آن را ۷ مرتبه) به مدت ۵ الی ۷ دقیقه تا چهره گلگون شود.

۸. برس کشیدن بر روی سر با برس های نرم.

۹. شانه کشیدن موها.

۱۰. خوردن گس مزه ها مانند: انار ملس، آب زرشک، سرکه شیره، سرکه انگبین و…

۱۱. حجامت عام را تجویز می کنیم. (۴۰ روز پس از مصرف گس مزه ها)

۱۲. حجات سر (پس از حجامت عام تجویز می شود).

۱۳. خوراک گرمی ها و خون سازها مانند: سرکه انگبین، سرکه شیره، انگور، سوپ گندم، آب سیب، آب کرفس، روغن کنجد و…

۱۴. خوراک گرمی های لطیف مانند: مغزها و مخصوصا بادام درختی و فسنجان (نیم بادام و نیم گردو) و…

۱۵. استشمام عطرهای گرم مانند: گل محمدی، گلاب، یاس، نرگس، مریم، دود کردن اسپند و…

طرز تهیه سرکه انگبین خانگی

علت فراموشی برشی و مقطعی

سردی های مصرف شده توسط شخص فراموشکار عمدتا از سردی و خشکی بوده است نه از سردی و تری. چون سن شخص فراموشکار پایین است و حدود ۳۰ الی ۴۰ سال دارد. این دلیل بر این است که خشکی در مغز او پدید آمده است.

حال ممکن است این از خشکی غذاهای سرد و خشک به او رسیده باشد یا از خشکی غذاهای گرم خشک باشد. غذاهای گرم و خشک غذاهایی هستند که تند باشند مانند: زنجبیل، دارچین، فلفل، کندر، کدو حنظل، گوشت گنجشک و…

این شخص ادعا می کند که قبل از این خیلی باهوش بوده است و دارای حافظه قوی بوده است ولی به دلیل استفاده از داروهای شیمیایی ممتد، صداهای خشک ممتد، بی تحرکی و سکون مداوم، استفاده مستمر از ابزار الکترونیک (کامپیوتر و موبایل و…) جریان خون در مغزش خشک شده است.

مزاج صفرا یکی از عوامل فراموشی

مزاج صفرا ( گرم و خشک) عامل باهوشی در انسان است . اگر صفرا موجب خشکی مغز شود، باعث فراموشی مقطعی هم میشود و شخص برخی از مطالب را فراموش می کند.

این فراموشی که غالبا رایج است از نوع صفرا است لذا غالب ایرانی ها که صفراوی هستند این مشکل را دارند.

طبع مغز سرد و تر است و مراد از خشک شدن مغز خشکی مطلق نیست بلکه هرگاه از رطوبت مغز کم شد اسم آن را خشک شدن می گذاریم. و این خشکی برشی و مقطعی است که به دنبال خود، فراموشی برشی و مقطعی می آورد.

این افراد چون کمتر راه می روند و تحرک کمی دارند لذا خون در مغزشان ثابت است و جابجا نمی شود.

زیرا با هر قدمی که شما بر می دارید سبب می شود اصابت کف پا به زمین (مخصوصا زمینهای ناهموار و سنگلاخ مانند تلمبه ای عمل کند و خون را در مغز به حرکت درآورد. علاوه بر آن در عصر حاضر استفاده از لوازم الکترونیک مانند کامپیوتر و موبایل افزایش یافته است و در نتیجه مغز رو به خشکی نهاده.

مشاوره طب سنتی رایگان

تشریح درمان فراموشی

تحرک، ورزش و پیاده روی

تحرک، ورزش و پیاده روی یکی از راه حل های بسیار مهم و اساسی در درمان فراموشی است. زیرا با هر قدمی که شما برمیدارید سبب می شود اصابت کف پا به زمین (مخصوصا زمین های ناهموار و سنگلاخ مانند تلمبه ای عمل کند و خون را در من به حرکت درآورد.

بچه هایی که زیاد پشت کامپیوتر می نشینند و با تبلت، موبایل و… زیاد بازی می کنند پرخاشگر می شوند. علت آن این است که بازی به تمرکز نیاز دارد و این تمرکز مستمر، خشکی مغز می آورد لذا بچه و نوجوان بی صبر و پرخاشگر میشود. این افراد باید مقداری بازی کنند و سپس ساعتی هم به بازی هایی که به تحرک و جست و خیز نیاز دارد، بپردازند.

روغن مالی ملاج سر و ماساژ آن

روغن مالی ملاج سر و ماساژ آن با روغن های گرم مانند: کنجد و… نقش بسیار مهمی در گرم شدن مغز سر دارد چون مغز سر از طریق صورت گرم نمی شود بلکه از طریق ملاج سر گرم می شود.

ملاج سر هر کسی را اگر به اندازه ته لیوان روغن کنجد بمالید، سبب گرم شدن مغز میشود.

موها را شانه بکشید

شانه کردن موها موجب ماساژ عمقی رگهای سر می گردد، که سبب جریان خون در درون سر می شود.

درمان فراموشی با تنظیم خواب

این خشکی را باید با رطوبت آرام مرتفع کرد. رطوبت آرام، خواب قیلوله است. اگر سبک زندگی را دینی کنیم. اول شب بخوابیم وسحر بلند شویم.

خستگی روزانه را با خواب یک ساعت قبل از ظهر تأمین کنیم، سلامتی مغز حاصل میشود و رطوبت کافی به مغز می رسد. زیرا ظهر که پرتو آفتاب است، صفراء و خشکی را زیاد می کند و بیداری باعث خشکی می شود. لذا با خواب قیلوله این خشکی رفع می شود.

پرتو گرما در ظهر و یک ساعت قبل از ظهر است و بعد از ظهر بازتاب گرما است و بهترین رطوبت آرام، توسط خواب حاصل می شود.

اما این که خواب سحرگاه یا صبح موجب فراموشی می شود به خاطر این است که افزاینده بلغم است. پس به تناسب نوع فراموشی درمان متفاوت می شود و همه جا کندر کاربرد ندارد بلکه در جایی که فراموشی سرد باشد کاربرد دارد چون کندر گرم و خشک است.

اهمیت سرکه

باید منافذ پوست را باز و تمیز نمود. امروزه مردم از آلاینده های پوستی استفاده می کنند. (آلاینده یعنی این که ماده ای را به بدن تزریق می کند نه آن که از بدن بزداید مانند: کرمی که زنان به پوستشان میزنند در صورتی که باید از زداینده ها استفاده کنند.)

از بهترین زداینده های پوستی سفیدآب و سرکه می باشد. این دو هم ابزار آرایش، هم پاکساز پوست، هم زیباکننده هستند، هم حدود ۱۵ بیماری را پیشگیری و درمان می کنند.

بعد از شستشوی کامل پوست با صابون و شامپو و…، پوست را با سرکه بشویید و ماساژ دهید و از آن بهتر این است که سرکه را با لیف و کیسه بر روی پوست بکشیم و زمان آن بین ۵ الی ۷ دقیقه خوب است. زیرا چربی و سودای عمقی پوست را می زداید.

گس مزه ها

حال باید به صورت عمقی خلط رسوب کرده در عمق مغز را نرم کرد تا این خلطی که در سلول های مغز لانه کرده است، خارج شود. گس مزه ها برای تحقق این امر راه گشا می باشد. یعنی ترش و شیرین ها مانند: انار ملس، شربت زرشک، سرکه شیره، دمنوش میوه های قرمز، سرکه انگبین و…

گس مزه ها باعث رقیق شدن خون شده و خون غلیظ در رگها و سلول های مغز نرم و در نتیجه خارج می شود. لذا بعد از ۴۰ روز مصرف گس مزه ها حجامت عام را توصیه می کنیم تا از محل حجامت عام خارج شود. و بعد از آن حجامت سر را تجویز می کنیم تا تتمه و باقیمانده این خون غلیظ و کثیف نرم شده از طریق حجامت سر خارج شود.

خونسازها

حال باید سردی مغز را که یا از سردی بلغم ناشی شده است و یا از سردی سوداء با خوراک گرمیها گرم کنیم. اگر سرکه انگبین دادیم این سرکه انگبین سرکه اش خون را رقیق میکند و عسلش خون جدید می سازد.

سرکه شیره هم همین عمل را انجام می دهد. سوپ گندم و انگور هم خونسازهای خوبی هستند. روغن کنجد، آب سیب، آب کرفس هم خون جدید می سازند.

سعی شود از خونسازهایی مصرف شود که گرم و تر باشند و گرم وخشک نباشند. مگر آنکه مغز یا خیلی سرد باشد یا گرم و خشک ها را مخلوط با گرم و ترها بدهیم مانند: شربت عسل زنجبیل (شربت عسل درست کنیم و مقداری زنجبیل هم در آن بریزیم).